VÁNOČNÍ KOLEKCE VÍN

Sada šesti vín, která si můžete sami vybrat.

Vánoce - víno

Vánoční svátky mají být nejen časem odpočinku a rozjímání, ale také setkávání s blízkými lidmi. Od nepaměti nás těmito svátky provází a sbližování pomáhá jeden z nejkulturnějších nápojů.

Tím nápojem je VÍNO.

Víno ke svátečním pokrmům, víno k oslavám, víno k popíjení s přáteli a dobrými lidmi. Správné snoubení vína s jídlem může pozvednout zážitek z konzumace do vyšší, třetí úrovně. Proto ve vánoční kolekci najdete šest různých vín a každé bude vhodné k jiné příležitosti:

Sekty

1) Suchý sekt je vhodný pít jako aperitiv na začátek menu. Neunaví, rozproudí krevní oběh a ,,nabudí“ naše chuťové buňky k další konzumaci. Sekt je vínem slavnostním a proto sním také tradičně vítáme Nový rok.

V naší nabídce si můžete vybrat buď růžový, nebo bílý sekt z rakouského vinařství Mauthner (190 Kč, 180 Kč).

Víno ke smaženému

2) Víno ke štědrovečerní rybě s bramborovým salátem by mělo být jemné, lehké a suché se svěží kyselinkou, která bude eliminovat tuky obsažené ve smaženém jídle.

Můžete si vybrat kabinetní veltlínské zelené 2018 (110 Kč, 100 Kč), nebo ryzlink rýnský 2018 (110 Kč, 100 Kč) ze základní řady ,,base“ vinařství Lahofer.

Víno jako dárek

3) Víno jako dárek pod stromeček je sázkou na jistotu, pokud tedy obdarovaný není nezletilý, nebo abstinent. Když nevíte, jaký typ vína má člověk, jehož chcete obdarovat rád, zvolte polosuché bílé. Takové víno uspokojí nejširší spektrum populace.

V naší nabídce jich máme hned několik. Třeba Ryzlink rýnský VOC 2018 (190 Kč, 180 Kč), který získal zlatou medaili na Concourse Mondial de Bruxelles. Vyberte si dle vlastního uvážení.

víno k cukroví

4) Víno k vánočnímu cukroví může být aromatické, mít vyšší zbytkový cukr, ale v žádném případě nesmí být bez kyselinek, abychom sladké cukroví ,,nesplácali“ s fádním, ještě sladším nápojem. V tomto případě platí, že se protiklady, sladká a kyselkavá chuť, krásně doplňují.

Můžete si vybrat buď Mladý Lahofer 2020 – polosuché cuvée z odrůd Muller Thurgau a Muškát Moravský (120 Kč, 110 Kč), nebo Martin bílý 2020 – polosladký mladý Hibernal z vinařství Hanzel (120 Kč, 110 Kč).

víno k huse, nebo kačeně

5) Víno ke svatoštěpánské huse, nebo kachně by mělo být nejlépe suché červené.
Do vánoční kolekce nabízíme buď Frankovku, pozdní sběr, 2017 (165 Kč, 155 Kč), nebo Dornfelder, výběr z hroznů, 2018 (180 Kč, 170 Kč) z vinařství Lahofer.

víno na Vánoce

6) Víno pro sebe pro radost je ta nejlepší kategorie.
Vybrat si můžete jakoukoli lahev z nabídky ,,Dovez víno Brno.

V každém případě platí, že ať vyberete cokoli, v rámci kolekce ušetříte oproti běžným cenám 10 korun na každé lahvi a na Vánoce budete mít o víno postaráno.

Jak si můžete víno objednat najdete zde: JAK OBJEDNAT VÍNA.

Přejeme Vám pěkné svátky.